Jak utrzymać zdrowy wygląd włosów przez zimę?

Zimowe miesiące niosą ze sobą wiele uroku. Niestety aura zimowych dni nie jest łaskawa dla naszych włosów. Poprzez chłód, włosy mogą stać się suche, łamliwe i bez życia. Dbanie o włosy to tak naprawdę cykliczny proces trwający przez cały rok. Włosy potrzebują czasu aby się naprawić, więc cokolwiek zrobisz dla nich teraz zostanie z tobą przez okrągły rok! Dlatego zima to najlepszy czas aby poświęcić kondycji swoich włosów nieco więcej uwagi!

Jak radzić sobie z zimowymi problemami radzi nasza stylistka Aneta.

Zimowy Problem Numer 1: Przesuszone włosy.

Dzięki mroźnym temperaturom na zewnątrz i ogrzewaniu wewnątrz pomieszczeń twoje włosy nie mają szans aby zachować swoją naturalną wilgotność. Ogrzewanie sprawia, że powietrze w pomieszczeniach jest ekstremalnie suche, co działa niekorzystnie na drogi oddechowe, skórę, ale także twoje włosy. Dobrym pomysłem jest używanie nawilżacza powietrza, który przywróci zdrowy poziom wilgotności. Powinno się również zastosować pielęgnację nawilżającą skórę głowy oraz włosy przynajmniej raz w tygodniu. Odżywione włosy będą z powrotem miękkie i lśniące. Aby uzyskać lepszy efekt rozprowadź na suchych włosach odżywkę palcami a później przeciągnij ją grzebieniem aż po same końce i pozostaw na 20 min. Dla głębokiej pielęgnacji możesz nałożyć czepek prysznicowy na głowę i pozwolić wchłonąć się produktowi przez noc.

Zimowy Problem Numer 2: Elektryzowanie.

Jeśli wydawało ci się, że zima przyniesie kres elektryzowaniu się twoich włosów to jesteś w błędzie! Swetry, czapki i szaliki mogą na prawdę nieźle namieszać! Aby wygrać walkę z naelektryzowanymi włosami używaj wentylowanych szczotek, lub takich z naturalnego włosia. Kiedyś hitem był grzebień… aluminiowy! Linia kosmetyków pielęgnacyjnych anti-frizz też powinna pomóc Ci kontrolować swoje włosy.

Zimowy Problem Numer 3: Brak objętości.

W zimowe dni powietrze ma bardzo niską wilgotność, co sprawia, że włosy mają tendencję układać się bezwładnie i bez życia. Wełniana czapka w mig wyprasuje je na płasko, szczególnie jeśli używa się jej często. Żeby nadać objętości twoim włosom spinaj je w loki lub beczki zanim założysz czapkę! Gdy ściągniesz czapkę i usuniesz spinki twoje włosy otrzymają drugie życie! Aby nadać im jeszcze większej objętości używaj lakieru nadającego objętość.

Zimowy Problem Numer 4: Wyblakły kolor.

Gdy uderzają zimowe miesiące na naszej głowie królują kolory z palety letnich barw, często wyblakłe od mocnego słońca. Styliści polecają na zimę zmianę koloru na taki, który ożywi bladość twarzy. Dodaj zatem pigmentu swoim włosom aby je ożywić i nadać im więcej blasku! Bogatszy i głębszy kolor będzie służył twojej bladszej cerze, nada jej blasku i wyrazistości. Aby utrzymać efekt zastosuj specjalne szampony i odżywki do włosów farbowanych, najlepiej z profesjonalnej linii, które znajdziesz w salonie fryzjerskim Couture Milano. Zapobiegną one przedwczesnemu wypłukiwaniu koloru i zachowa jego blask.

Zimowy Problem Numer 5: Łamliwość.

Łatwo utracić naturalną elastyczność i miękkość włosów szczególnie w miesiącach zimowych. Im bardziej łamliwe włosy tym szybciej suche zimowe powietrze może je zniszczyć. Przesuszanie włosów suszarką i innymi urządzeniami do stylizacji tylko przyczynia się do tego niebezpiecznego procesu. Kiedy modelujesz włosy upewnij się, że nie oddziałujesz źródłem ciepła za długo w jednym miejscu, w przeciwnym razie mogą w tym punkcie stać się łamliwe. Stylista doradzi ci jakich używać szczotek i wytłumaczy podstawy techniki suszenia włosów. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie łamliwości włosów jest ich specjalna pielęgnacja. Podobnie jak nasza skóra rąk i ciała potrzebuje zimą specjalnej pielęgnacji i nawilżenia tak samo włosy stają się bardziej wymagające. Stylista może zaproponować ci specjalne zabiegi i rytuały odżywcze i naprawcze dla włosów. Pomoże także dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów na co dzień.

Zimowy Problem Numer 6: Rozdwajające się końcówki.

Im bardziej przesuszone są twoje włosy, tym bardziej narażone są na rozdwajanie się końcówek. A jeśli raz zaczną się rozdwajać nie zapobiegniesz temu, aż do następnego strzyżenia. Aby uniknąć rozdwajania końcówek upewnij się, że przynajmniej raz na dwa miesiące (najlepiej między strzyżeniami) podcinasz końcówki. Włosy wtedy będą wyglądały zdrowiej. Jeśli masz szczególnie podatne włosy na rozdwajanie się ich końcówek wypróbuj jeden z zabiegów keratynowych.

Zimowy Problem Numer 7: Sucha skóra głowy.

Zimą skóra przechodzi zmiany tak samo jak włosy. Naskórek głowy może się przesuszyć co może powodować odwodnienie skóry głowy i łupież. Stosuj specjalne maski pomagające nie tyle nawilżyć, co nawodnić skórę głowy. Celem takiego zabiegu jest przywrócenie skórze naturalnej bariery zapobiegającej utratę wody.

Zapraszam na bezpłatną konsultację, ocenię stan twoich włosów i polecę co można zrobić dla ich zdrowego wyglądu.

0 odpowiedzi

Napisz odpowiedź

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + nineteen =